Havadan Sudan

Bugün baktımda uzun zaman olmuş yeni yazılar yazmayalı. Muhtemelen bunda benim tembelliğimin etkisi, gündelik telaşelerin etkisinden daha fazla. Temmuz ayından sonraki ağıstos ayı daha çok kişisel koşuşturmacalarım ile geçti. Kısaca özetlersek, bu hayatta en önemli şey sağlık. Ağustos ayı daha çok bunla geçti, neyse ki herşey yolunda şimdi.

Eylül ayı genelde hep hüzünle anılır ya da bir şeylerin bitişi ile. Sonbaharın etkisi olsa gerek. Fakat farklı bir açıdan bakarsak eylül ayı genelde başlangıç ayıdır. Okulların başladığı aydır dolayısıyla pek çok şehir için hareketliliğin ayıdır. Ben de bu ayı başlangıç olarak düşünüp bazı değişiklikler yapmaya başladım. İlk olarak odamı ve kitaplığımı düzenledim. Oldukça dağınık bir adam için fazlasıyla düzenli bir odaya kavuştum 😉 tabi ki yeni başlangıçlar için oda düzenimi de değiştirdim ki bana kalırsa oldukça hoş oldu. Kitaplık ise başlı başına ayrı bir dert. Düzenlemesi, taşıması oldukça zahmetli ama eğlenceli. En büyük sıkıntım dergilerimi arşivlemekle alakalı. Yaklaşık 13 yıllık Bilim & Teknik Dergisi arşivimin yaklaşık 8 yılı kutuların içinde kuyutu bir yerde duruyor. Anneme kalsa hepsini atmaya niyetli  🙂  fazlasıyla yer kaplıyor. Bir de bu dergilere eklenen bilgisayar dergilerini sayarsak oldukça hacimli bir dergi arşivim oluştu. Biraz daha yerleşik bir hayata geçersem dergilerim tekrar güneş yüzü görebilecek.

Bir diğer değişim kararım bu site ile alakalı. Baktım ki çok ihmal ediyorum bu işi bir düzene koymaya karar verdim. En azından haftada bir kaç yazı eklemeliyim diye düşünüyorum. Bu iş içinse en güzel olarak hafta sonlarını seçtim. Umarım bu düzene uyabilirim.

Ben ve benim gibi gününün büyük kısmını bilgisayar karşısında geçirenler için bir diğer önemli konu da egzersizler. Bilgisayar karşısında kalmak fena halde hamlatıyor insanı. Ramazan ayından sonra dostlarla basket maçlarına başlıyoruz oldukça eğlenceli olacak. Önceden de ara ara oynuyorduk ama bunları da bir düzene koymak ziyadesiyle faydalı olacaktır.

Düzenleme yapmak aslında çok önemli değilde, düzeni sürdürmek daha zor. Bakalım zaman ne gösterecek. Gece gece bu kadar lak lak yeter. Eylemlerim sürecek. Belki bir gün okuyan birileri olur 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir